на Кина фабрика за машински делови и производители |ВАНХАО

Машински делови

Краток опис:

1. Наслов на производот (име): CNC Machining 2. Заеднички информации за производот Место на потекло: Ningbo Кина Име на брендот: клиентот го назначува Број на модел: Сертификација на модел: ISO 9001 3. Комерцијални услови на производи Минимална количина на нарачка: 10000 парчиња Цена: Пакет може да се договори : Извезете пакување и користете палета Време на испорака: во рок од 15 дена Услови за плаќање: T/T Способност за снабдување: 1 милион/година Опис: Име на производ: CNC Материјал за обработка: нерѓосувачки челик, легиран челик...


Детали за производот

Ознаки на производи

1. Наслов на производ (име): CNC обработка 

 

2. Заеднички информации за производот

Место на потекло: Нингбо Кина
Име на брендот: Наведете клиент
Број на модел: Модел
Сертификација: ISO 9001

3. Комерцијални услови на производи

Минимална количина за нарачка: 10000 парчиња
Цена: Може да се преговара
Детали за пакување: Извезете пакување и користете палета
Време на испорака: Во рок од 15 дена
Услови на плаќање: Т/Т
Способност за снабдување: 1 милион/годишно

Опис:

Име на производ: CNC обработка

Материјал: нерѓосувачки челик, легиран челик, јаглероден челик, бакар и алуминиум

Технологија: Ковање& Инвестициски кастинг&Ввртување&CNC обработка& Валана нишка& Хобинг& машина за броширање

Финиш: цинкување и хромирање и позлата со никел и облога со црн оксид и прав и бојадисување и елоксирање

Спецификации:

Може да се произведе со цртеж на клиентот.Ве молам испратете ми цртеж.

Конкурентна предност:

1.CNC обработката може да ги исполни барањата заСтабилност на квалитетот на обработката и висока прецизност на обработката и висока точност на повторување.

2.CNC обработкаефикасноста е повисока во многу сорти и мали серии и други производни околности.

3.CNC обработкаМоже да ја намали подготовката за производство, прилагодување на работата на машинските алати и времето на инспекција.

4.CNC обработкаможе да се обработи тешко машинската површина.Па дури и може да се обработи до некои не може да се набљудуваат делови за обработка.

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја